سیگیت(SEAGATE) انتظار دارد هارد های 50 ترابایتی با فناوری HAMR را در سال 2026 به فروش برساند

سیگیت(SEAGATE) انتظار دارد هارد های 50 ترابایتی با فناوری HAMR را در سال 2026 به فروش برساند

02:181440

این شرکت تصریح کرد که هارد های 20 ترابایتی را با همین تکنولوژی (HAMR) را در دسامبر امسال به بازار عرضه میکند.

حافظه های SSD تا جایی کاهش قیمت داشته اند که کنسول های نسل جدید نیز با این نوع از حافظه ها راهی بازار شدند، اما برای داشتن میزان قابل توجه فضای ذخیره سازی روی کامپیوتر شخصی، هنوز هم هارد های مکانیکی برنده این رقابت هستند. هارد های 18 ترابایتی هم اکنون در دسترس هستند و سیگیت افزایش حجم تا 50 ترابایت را در سال 2026 وعده داده است.

این کمپانی ماه قبل اعلام کرد که قصد عرضه هارد های  20 ترابایتی HAMR را قبل از پایان سال 2020 دارد و با گزارش مالی آنها که در آخرین هفته از فصل اول سال 2021 ارائه شد، این موضوع به تحقق پیوست. اما سیگیت گام بزرگتری برداشته و طبق گفته مدیر عامل این شرکت آقای دیو موزلی : ” ما بر این باوریم که فناوری HAMR راه این صنعت را برای افزایش چگالی و حجم هارد درایو هاست. سیگیت اولین عرضه کننده این فناوری مهم و پر اهمیت خواهد بود و با چشم انداز عرضخ هارد های 50 ترابایتی در سال 2026 این مسیر را طی میکند.”

 

در فوریه گذشته شرکت ژاپنی شوا دکنو کی.کی (SDK) بزرگترین تولید کننده دیسک های هارد درایور اعلام کرد که فناوری ضبط مغناطیسی به کمک گرما (HEAT ASSISTED MAGNETIC RECORDING-HAMR) را تا جایی ارتقا داده که ساخت هارد های 80 ترابایتی نیز به مرور زمان امکان پذیر خواهد بود. پس میتوانیم ساخته شدن هارد های 50 ترابایتی را از یکی از این دو شرکت یعنی سیگیت یا SDK انتظار داشته باشیم. البته برای رسیدن به این نقطه باید فناوری HAMR به حدی برسد که چگالی ذخیره سازی اطلاعات از 1.14 ترابایت در هر اینچ مربع به 6 ترابایت در هر اینچ مربع برسد.

طبق گفته وبسایت TOM’S HARDWARE شرکت وسترن دیجیتال اکنون ساخت هارد درایو های 20 ترابایتی را اعلام کرده ولی این هارد ها از فناوری SHINGLED MAGNETIC RECORDING (SMR) استفاده میکنند. انتظار میرود که هارد های 20 ترابایتی شرکت سیگیت عملکرد بهتری داشته باشند. پیش بینی میشود تا وقتی که این هاردها تولیدشان افزایش پیدا نکند و دیتا سنترها سهمشان را بر ندارند، این هارد دیسک ها نایاب و گران قیمت خواهند بود.

منبع
PCMAG

20 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند