تیم گروپ اولین حافظه رم DDR5 SO-DIMM جهان را معرفی کرد

تیم گروپ اولین حافظه رم DDR5 SO-DIMM جهان را معرفی کرد

01:531380

تیم گروپ اولین سازنده حافظه های DDR5 SO-DIMM در جهان بود که طراحی مختص دستگاه های قابل حمل داشت و از فرکانس MHz4800 پشتیبانی میکرد. تیم گروپ آمادگی خود را برای همکاری با اینتل و AMD  اعلام کرده تا به محض تولید مادربورد و پردازنده های سازگار با رم DDR5 ، ماژول های حافظه DDR5 خود را دراختیار آنها قرار دهد.

کلیک کنید: لیست قیمت محصولات تیم گروپ

DDR5 نسل بعدی از حافظه‌های DOUBLE DATA RAM (DDR) است و جایگزین حافظه های DDR4 که امروزه از آنها استفاده میکنیم خواهد شد. طراحی این حافظه های نسل جدید، چگالی چیپ ها را برای ظرفیت بیشتر بطور چشمگیری افزایش داده و از فرکانس های بسیار بالاتری پشتیبانی میکند تا برای هماهنگی با پردازنده های رده بالا و پرچمدار، گلوگاهی ایجاد نشود. شرکت سازنده چیپ های حافظه SK HYNIX اولین ماژول رم دسکتاپی DDR5 را قبل تر تولید کرده بود، اما تیم گروپ اولین شرکتی است که ماژول های حافظه DDR5 SO-DIMM را تولید میکند که برای جاگرفتن در دستگاه هایی مانند نوت بوک ها و کامپیوتر های 2 در 1 طراحی شده است.

هر ماژول DDR5 SO-DIMM تیم گروپ تا 16 گیگابایت ظرفیت و فرکانس MHz 4800 را پشتیبانی کرده و با ولتاژ 1.1 کار میکند. این حافظه ها همچنین از پروتوکل ON-DIE ECC (دستور العمل تصحیح خطا) پشتیبانی میکند که این اجازه را میدهد تا حافظه، هر خطای تک بیتی را که بخواهد رخ دهد نیز بصورت خودکار تصحیح کند.با وجود هیجان انگیز بودن این خبر، اینتل و AMD هنوز پلتفرم های دسکتاپ و موبایل DDR5 خود را معرفی نکرده اند، پس باید برای فراگیر شدن حافظه های DDR5 کمی بیشتر صبر کنیم.

منبع
tomshardware

22 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند